Kojarzony jest zwykle z odmiennym stanem świadomości, wywołanym sztucznie przez zewnętrzne czynniki, jak choćby rytmiczne uderzanie bębnów. Osoba w transie miałaby wykonywać czynności, do których zwykle nie byłaby zdolna.
W tej obiegowej opinii jest trochę prawdy. Otóż stan transu, który jest wykorzystywany we współczesnej psychologii i psychoterapii faktycznie pozwala na to, do czego nasz mózg nigdy by nie dopuścił w stanie pełnej świadomości. Oznacza to, że trans pozwala nam zredukować hamulce i przeszkody, które często uniemożliwiają proces terapeutyczny lub po prostu utrudniają nam życie w różnych jego aspektach.


Z własnej praktyki terapeutycznej wiem, że ten stan pozwala moim pacjentom uporać się z wieloma codziennymi przeszkodami: przewlekłym bólem, nieśmiałością, lękiem, fobią, czy permanentnym stresem.


Dlatego teraz chciałbym zaproponować Państwu jednodniowy warsztat pracy w transie, który pozwoli Państwu na zgłębienie własnej psychiki i doświadczenie emocji poprzez maksymalną koncentrację na sobie. Wspólnie będziemy zgłębiać techniki transowe, które mogą dokonać realnych zmian w Państwa życiu.


Warsztat adresowany jest do osób które:

  • przeżyły lub przeżywają stres w życiu, domu lub pracy
  • odczuwają zmęczenie
  • chcą poznać nowe sposoby panowania nad emocjami
  • chcą poczuć ulgę w bólu i zredukować napięcie
  • chcą rozwinąć w sobie wewnętrzny spokój
  • chcą rozwinąć i poznać lepiej siebie i swoje potrzeby

 

Kiedy i gdzie?

      Warsztat odbędzie się w Zakopanem w okolicach dworca autobusowego i kolejowego

      Termin: 5 lipca 2014 od godziny 10 do 18.

      Koszt: 100 zł od osoby

      Zgłoszenia na warsztat przyjmujemy do końca czerwca.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatu w przypadku niewystarczającej liczby uczestników

Osoby zainteresowane uczestnictwem w warsztacie prosimy o kontakt mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczny pod numerem 602655100

 

Program szkolenia:

 

Podczas warsztatu nauczysz się dostrzegać i wykorzystywać w terapii naturalne rytmy biologiczne organizmu. Dowiesz się, w jaki sposób uruchamiać w pacjencie procesy leczenia na wszystkich poziomach od umysłu do genu. Nauczysz się technik skutecznie wspierających procesy leczenia w zaburzeniach związanych ze stresem oraz psychosomatycznych. Poznasz podstawy nowego psychobiologicznego podejścia do hipnozy klinicznej Ernesta Rossiego, ucznia Miltona H. Ericksona.

 

Szczegółowy program:

1.Omówienie 4-stopniowego procesu twórczego w psychoterapii.

2.  Sugestia hipnotyczna – czym jest i na jakiej zasadzie działa?

3. Rodzaje sugestii- omówienie i ćwiczenia

4. Wprowadzenie pojęcia procesów ideodynamicznych - ich zastosowanie w praktyce psychoterapeutycznej - demonstracja, ćwiczenia

5. Szok psychologiczny, niespodzianka i nowość w procesach terapeutycznych, analiza przypadków

6.Protokoły lecznicze, głównie demonstracje, ćwiczenia (np. Hand Mirroring, Merry Symptom Chase itd.)

 

 

Termin: 20-21.05.2016

Miejsce: Poznań - Wielkopolski Instytut Psychoterapii (http://www.wip-dzmr.poznan.pl)

 

Koszt:

wpłata do 29 lutego 2016 – 300 zł

wpłata od 1 marca 2016 – 350 zł

 

Aby zapisać się na szkolenie przejdź na stronę: http://www.wip-dzmr.poznan.pl/szkol.php  i wejdź w zakładkę "W stronę twórczej świadomości"