Dialog z naszymi genami

 „Po długiej i pełnej przygód drodze mogę stwierdzić, że udało się nam przekazać w Państwa ręce jedną z najciekawszych książek doktora Ernesta L. Rossiego. Jest to książka, która zbiera w jedno miejsce i rozwija wszystkie kluczowe dziedziny, którymi się on zajmuje. Publikacja w dużej mierze poświęcona jest hipnozie i jej wpływie na naszą świadomość, neurofizjologię oraz genetykę. Zjawiska poruszane tutaj w kontekście hipnozy terapeutycznej mają też szerokie zastosowanie w psychoterapii, dlatego książka niniejsza z pewnością wzbogaci praktykę każdego terapeuty, niezależnie od stosowanego podejścia.

 

Polskie wydanie tego tomu jest niezwykłe z kilku powodów. Przede wszystkim jest bogatsze od oryginału aż o pięć rozdziałów, które między innymi przedstawiają najnowsze przemyślenia doktora Rossiego i stanowią bardzo ciekawą aktualizację materiału zawartego w oryginalnej książce. Jednym z tych pięciu rozdziałów jest artykuł doktora Rossiego przedstawiający jego pracę z Miltonem H. Ericksonem nad zastosowaniem szoku psychologicznego w psychoterapii.”

 

Jan Dyba, Psychospołeczna genomika hipnozy i psychoterapii – aktualny stan badań

 

Ernest L. Rossi – światowej sławy psychoterapeuta, nauczyciel oraz autor wielu książek i artykułów naukowych z dziedziny neurobiologii psychoterapii. To jedna z najbardziej wpływowych postaci w dziedzinie hipnozy klinicznej oraz neurobiologii psychoterapii XX i XXI wieku. Twórca psychospołecznej genomiki, dziedziny nauki, badającej wpływ oddziaływań społecznych na ekspresję genów u człowieka.

 

 

Książkę możesz zamówić na Allegro, klikając na poniższy obrazek.

Allegro